На Вінничині запрацювала міні-ГЕС потужністю 0,18 МВт

В селі Уладівка Вінницької області Всеукраїнська теплогенеруюча компанія «Укртепло» збудувала міні-гідроелектростанцію потужністю 0,18 МВт і вже приступила до будівництва другого об’єкту на Вінниччині.

В уладівську міні-ГЕС інвестували близько 13 млн. грн. Щороку вона вироблятиме 1,2-1,3 млн. кВт*год. електроенергії, заощадивши тим самим сотні тонн вугілля.

Ще кілька десятиріч тому в Україні працювало близько тисячі малих гідроелектростанцій. Зараз їх налічують всього сотню. Хоча потенціал у малої гідроенергетики дуже великий: мережа малих ГЕС допомогла б зменшити залежність від імпортованого вугілля і покращити екологічну ситуацію в країні. Крім того, з їх допомогою місцеві громади зможуть частково вирішити соціально-економічні проблеми. Зокрема, щойно створена міні-ГЕС сплачуватиме близько 1,3 млн. грн. податків та зборів до місцевого бюджету.

«Це класична ситуація win-win, коли робота нового об’єкту приносить користь всім без винятку: країні, компанії, місцевим громадам. Робляться нові капіталовкладення, оновлюється інфраструктура, створюються робочі місця, сплачуються податки. Відновлювана енергетика здатна стимулювати економічне зростання в країні, ми продовжимо працювати у цій сфері, бо для нас відновлювані джерела та енергонезалежність – топ-пріоритет», – підсумував засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.
Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка