На Вінничині проведуть експрес-енергоаудити 250 комунальних закладів – 2 тис грн за кожен об’єкт

У 2017 році на Вінничині мають намір провести експрес-енергоаудити у 250 бюджетних установах, які належать до спільної комунальної власності.

Відповідний проект рішенняя з'явився на сайті Вінницької обласної ради, передає Власно

Як пояснив голова постійної комісії облради з питань житлово-комунального господарства енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, попередній енергоаудит складатиметься зі зйомки будівлі тепловізором та виїзду фахівця на місце для огляду.

«В ході попереднього енергоаудиту, який для однієї будівлі обійдеться у 2-3 тисячі гривень, ми визначимо великі втрати тепла, аби стало більш зрозуміло, де і що треба робити, - пояснює чиновник. - Часто виходить, що ми, наприклад, міняємо вікна, а тоді ставимо потужний котел, у якому вже немає потреби, - витрати повинні бути більш обдуманими».

На експерс-аудити потрібно близько півмільйона гривень, наголошує Андрій Ковальов. «Це не така вже й велика сума, - зауважив чиновник. - Заощадити ми зможемо значно більше».

Планується, що з 250 обстежених будівель виберуть десять-п'ятнадцять об’єктів з найбільшими тепловтратами і проведуть повний енергоаудит - 20-30 тисяч гривень за одну будівлю.

Замовляти послуги будуть профільні департаменти через систему PROZZORRO.

Розробку механізму проведення експрес-енергоаудиту та визначення його вартості доручили Департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка