На Вінничині проведуть експрес-енергоаудити 250 комунальних закладів – 2 тис грн за кожен об’єкт

У 2017 році на Вінничині мають намір провести експрес-енергоаудити у 250 бюджетних установах, які належать до спільної комунальної власності.

Відповідний проект рішенняя з'явився на сайті Вінницької обласної ради, передає Власно

Як пояснив голова постійної комісії облради з питань житлово-комунального господарства енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, попередній енергоаудит складатиметься зі зйомки будівлі тепловізором та виїзду фахівця на місце для огляду.

«В ході попереднього енергоаудиту, який для однієї будівлі обійдеться у 2-3 тисячі гривень, ми визначимо великі втрати тепла, аби стало більш зрозуміло, де і що треба робити, - пояснює чиновник. - Часто виходить, що ми, наприклад, міняємо вікна, а тоді ставимо потужний котел, у якому вже немає потреби, - витрати повинні бути більш обдуманими».

На експерс-аудити потрібно близько півмільйона гривень, наголошує Андрій Ковальов. «Це не така вже й велика сума, - зауважив чиновник. - Заощадити ми зможемо значно більше».

Планується, що з 250 обстежених будівель виберуть десять-п'ятнадцять об’єктів з найбільшими тепловтратами і проведуть повний енергоаудит - 20-30 тисяч гривень за одну будівлю.

Замовляти послуги будуть профільні департаменти через систему PROZZORRO.

Розробку механізму проведення експрес-енергоаудиту та визначення його вартості доручили Департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка