На Сумщині вісім шкіл перероблятимуть органічні відходи за допомогою черв’яків у термокомпостерах

Вісім шкіл у трьох районах Сумської області перероблятимуть органічні відходи за допомогою черв’яків у термокомпостерах.

Сміття ефективно утилізуватимуть у рамках проекту "Еко-клін", який переміг у конкурсі обласного управління молоді та спорту, передає Сумська ОДТРК.

Компостери виготовлені з морозостійкого пластику встановлять у школах Липоводолинського, Недригайлівського та Роменського районах. 

Як зазначає директор школи у Ромнах Вікторія Зеленська, компостер, де перероблятимуться відходи із шкільної їдальні, використовуватиметься для навчальних занять. «За черв’яками доглядатимуть учні 7-9 класів, гуртки лісівників-дендрологів, - пояснює вона.- Діти гармонійно розвиватимуться у екологічному плані».

Наразі термокомпостер встановили і у Недригайлівській школі. 

Один термокомпостер коштує 3 тисячі гривень.

Проект громадської організації "Новий світ" виграв 55 тисяч гривень.

«У кожному контейнері житиме 750-800 маленьких і великих каліфорнійських черв’яків, які у комфортних умовах: температурний режим, вологість, нормальна кількість харчів, здатні розмножуватися і утворювати гумус, - пояснює автор проекту Вікторія Мурич. – Вирішили почати з органіки, бо це наглядно і простіше зрозуміти дітям».

Зараз у обраних школах проводять лекції та показують промо-ролики про сортування твердих відходів, зокрема, пластику та паперу, а також про утилізацію батарейок.

Як зазначає доцент кафедри прикладної екології Дмитро Лазненко, проект з переробки біовідходів за допомогою черв’яків наразі дуже актуальний.

"Органічні відходи, які легко розкладаються, складають близько 40% загальної маси ТПВ, - говорить він. – Інформування школярів і батьків дозволить отримати гарні результати".  

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка