На Полтавщині встановлять першу в області сонячну станцію на громадському центрі дозвілля

На Полтавщині у селищі Гоголевому на даху двоповерхового громадського центру дозвілля встановлять сонячну електростанцію.

Після реконструкції колишній будинок культури стане першим в області об’єктом, де Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ облаштує СЕС, передає Репортер.

Згідно з попередніми підрахунками, сонячні панелі, для яких вже встановили відповідні кріплення, забезпечать електроенергією весь комплекс. В будівлі розмістять акумуляторну.

«Сонячна електростанція забезпечить Центру дозвілля автономність», - наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, додавши, що сонячні панелі, які заощаджують електроенергію, зберігають природу та економлять бюджетні кошти, будуть встановлюватися й на інших громадських об’єктах.

На другому поверсі громадської будівлі облаштують музей. В експозиційно-виставковій залі розміщуватимуть пересувні виставки. Для повноцінної картинної галереї зроблять спеціальні заглибини, до ніш проведуть дроти для світлодіодів та додаткового освітлення. На вікна почеплять жалюзі, які захищатимуть від надмірного світла.

На додачу, у будівлі замінять котли та вікна встановлені 10 років тому.

На барельєфах фасаду зобразять відомих на Полтавщині особистостей, зокрема, Миколу Гоголя.

Будівельні роботи планують закінчити в жовтні-листопаді цього року. «До кінця року будівельники завершать усі внутрішні та зовнішні інженерні мережі, — каже директор Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан. - До початку холодів закінчать зовнішнє оздоблення та теплогенераторну кімнату, а наступного року встановлять звукове та світлове обладнання і зроблять фінішне оздоблення».

Оновлена будівля стане не тільки енергоефективною, а й ще пожежобезпечною, для чого відновлять стару водойму та зроблять ще одну.

З листопада до березня об’єкт не реставруватимуть - обладнання залишиться під наглядом охорони. У парковій зоні докладуть плитку, змінять стару альтанку, зведену за малюнками Миколи Гоголя. Також вирішать питання з гротом, який опинився на краю водойми. Для збільшення фінансування Департамент будівництва подасть документи на європейський грант з туризму.

У 2016 році будинок культури у Гоголевому разом з музеєм заробив 207 тисяч гривень, цього року — вже 200 тисяч. Центр дозвілля планує і надалі приймати великі мистецькі колективи та багато відвідувачів, отож для останніх зробили додаткові туалети, а для виступаючих - душові та окремі туалети в гримерних. «Ми плануємо привести центр та садибу в належний вигляд до 210-ї річниці від Дня народження нашого земляка Миколи Гоголя», — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка