На Київщині почали з’являтись домашні сонячні електростанції

Підприємець Слава Міжарьов спроектував автономну сонячну станцію в селі Гнідин (Бориспільського району, Київської області) для забезпечення власної садиби електроенергією, повідомляє censor.net.ua

Минулорічної осені раціоналізатор встановив 12 панелей загальною потужністю 3 кВт, підібрав акумулятори, інвертор та підключив будинок у 300 м2, гараж, лазню та котельню до сонця. Налагодивши можливість роботи вільної енергії, завдяки якій надлишок електрики «вмикає» у будинку кондиціонер для опалення, підприємець увесь осінній період не використовував газ. Як результат, торік підприємець сплачував за державну електрику та блакитне паливо близько 100 гривень у місяць. 

У міжсезоння Слава Міжарьов направляє вільну енергію на підігрів приміщень. За допомогою печі-каміну, яка є теплоакумулятором, підприємцю вдається вкладатися у 1900 кубометрів газу (мінімальний тариф). 

Обладнання для сонячної електростанції обійшлося київському підприємцю у 7,5 тис. доларів. Монтаж довелось робити самотужки – кваліфікованого підрядника Слава Міжарьов не знайшов. Також він сам розробив проекти з енергоефективності, зменшивши споживання холостого ходу приблизно у чотири рази. Як результат, нині будинок в стандартному режимі споживає близько 300-500 Ватт на годину, а система може працювати кілька діб.

3.jpg
фото з сайту censor.net.ua

В разі снігопаду заряду сонячних батарей вистачить на світло, опалення і воду протягом 3-4 днів. При цьому не можна вмикати духовку, бойлер, пральну машину та інші енерговитратні прилади, пояснює раціоналізатор. Встановлена на вулиці лампочка служить для домочадців індикатором: якщо не світить, то слід дотримуватись економії. На випадок великих опадів можна купити маленький генератор потужністю 1-2 кВт, якого вистачить для заряду батарей, радить підприємець. 

На додачу, Слава Міжарьов не тільки економить, а й заробляє, продаючи надлишок отриманої енергії за "зеленим тарифом" в загальну мережу. На даний момент спецтариф, який був введений для домашніх господарств рік тому і за яким локальний хазяїн має право продавати надлишки виробленої електрики, становить 0,37 євро. Для цього треба зареєструвати станцію і підключити її до зовнішньої мережі для продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, розповідає підприємець. Наступний крок – замовлення лічильника та проходження аудиту. Нині раціоналізатор споживає електроенергію по 34 копійки, щомісяця віддаючи різницю між тим, що згенерував й тим, що виробив по 0,37 євро за кВт (близько 5 грн).

Крім суттєвої економії і можливого доходу, автономна сонячна станція забезпечує комфортні умови життя: ніколи не пропадає світло, завжди є вода, бо насосна станція працює від електрики. 

До встановлення автономної сонячної станції підприємця підштовхнула прогнозована катастрофічна нестача потужностей електромереж. Під час відключень світла все село поринало у темряву, а підключена до сонця садиба Слави Міжарьова та його сусіда, який встановив таку станцію після нього, залишалися освітлені. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка