На Хмельниччині перевели зерносушарку з газу на солому і отримали економію в 10 разів

У Хмельницькій області на насіннєвому заводі перевели зерносушарку з природного газу на солому і отримали економію в 10 разів.

Тепер ТОВ "Агро-Форте" - структурний підрозділ ГК "Зерносвіт" – витрачає на сушку зернових у 10 разів менше коштів, передає AgroTimes  з посиланням на журнал The Ukrainian Farmer.

Як зазначає співвласник ГК "Зерносвіт" Олег Бабійчук, насіннєвий завод потужністю до 8 тонн/год. вирішив використовувати солому як паливо для сушарки через дефіцит і подорожчання природного газу в Україні.

"Витрати на сушіння зерна зменшились чи не в 10 разів, - наголосив він. - Зараз перше місце по рентабельності у нас займає кукурудза, тоді як раніше на її сушіння йшли основні кошти».
За словами Олега Бабійчука, сьогодні на Хмельниччині працює єдина в Україні зерносушарка на соломі потужністю 2,5 МВт. "Проект розроблявся конструкторами заводу-виробника спільно з нашими фахівцями, - зауважив співвласник ГК "Зерносвіт". - Це - наша ексклюзивна ідея".

Перевівши на солому зерносушарку розраховану на всі види зерна: пшеницю, овес, ріпак, сою, гречку, завод знизив собівартість сушіння зерна та збільшив прибуток сільськогосподарських підприємств і елеваторів, наголосив Олег Бабійчук.

«Як паливо для зерносушарки плануємо використовувати й інші відходи: лушпиння соняшнику, рису, гречки, а також відходи елеватора: зернове лушпиння, насіння бур'янів", - зауважив він.

Зерносушарку на соломі обслуговує один оператор.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка