На Франківщині почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт

Поблизу села Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт.

За словами сільського голови Миколи Мацалака, в урочищі Обідній загалом встановлять шість вітряків та одну підстанцію, передає Galka.if.ua.

«Площа ділянки - 1,75 гектара, - зауважує він. – При цьому розміщення споруд не завадить обробляти землю».

Вітроелектростанцію у Шевченковому будує луцьке підприємство "Вінд Енерджі". Як зазначив представник ТОВ "Вінд Енерджі", відповідальний за виконання робіт, ВЕС загальною потужністю 6 МВт зведуть у дві черги.

Шевченкове обрали для будівництва вітроелектростанції завдяки наявності вітрового коридору, продовжує Микола Мацалак. "Дослідження показали, що сила вітрів дозволяє розміщувати електростанцію, - розповідає сільський голова. - Будівництво вітропарку було передбачене генпланом".

За словами Миколи Мацалака, село давно шукало інвестора для зведення ВЕС, поширюючи інформацію про сприятливі умови.

«На початку 2016-ого зацікавився інвестор з Німеччини, - розповідає сільський голова. - На громадських слуханнях мешканці заявили, що не проти такого будівництва, почалася робота над документацією, а восени був виданий дозвіл на будівництво».


Наразі залито основу під вітроенергетичні споруди, зазначає Микола Мацалак. «Перший вітряк почнуть встановлювати у січні-лютому, - прогнозує сільський голова. - Електроенергія, вироблена на станції, йтиме у загальну мережу».

Микола Мацалак зауважив, що село отримуватиме орендну плату за земельну ділянку, на якій розташується вітроелектростанція. «Також з інвестором плануємо підписати угоду про соціально-економічний розвиток села, - говорить він. – Хочу, щоб компанія допомогла з утепленням будинку культури та встановила сонячні батареї на його даху".Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка