На Франківщині почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт

Поблизу села Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт.

За словами сільського голови Миколи Мацалака, в урочищі Обідній загалом встановлять шість вітряків та одну підстанцію, передає Galka.if.ua.

«Площа ділянки - 1,75 гектара, - зауважує він. – При цьому розміщення споруд не завадить обробляти землю».

Вітроелектростанцію у Шевченковому будує луцьке підприємство "Вінд Енерджі". Як зазначив представник ТОВ "Вінд Енерджі", відповідальний за виконання робіт, ВЕС загальною потужністю 6 МВт зведуть у дві черги.

Шевченкове обрали для будівництва вітроелектростанції завдяки наявності вітрового коридору, продовжує Микола Мацалак. "Дослідження показали, що сила вітрів дозволяє розміщувати електростанцію, - розповідає сільський голова. - Будівництво вітропарку було передбачене генпланом".

За словами Миколи Мацалака, село давно шукало інвестора для зведення ВЕС, поширюючи інформацію про сприятливі умови.

«На початку 2016-ого зацікавився інвестор з Німеччини, - розповідає сільський голова. - На громадських слуханнях мешканці заявили, що не проти такого будівництва, почалася робота над документацією, а восени був виданий дозвіл на будівництво».


Наразі залито основу під вітроенергетичні споруди, зазначає Микола Мацалак. «Перший вітряк почнуть встановлювати у січні-лютому, - прогнозує сільський голова. - Електроенергія, вироблена на станції, йтиме у загальну мережу».

Микола Мацалак зауважив, що село отримуватиме орендну плату за земельну ділянку, на якій розташується вітроелектростанція. «Також з інвестором плануємо підписати угоду про соціально-економічний розвиток села, - говорить він. – Хочу, щоб компанія допомогла з утепленням будинку культури та встановила сонячні батареї на його даху".

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка