На Чернігівщині активісти збирають відпрацьовані звичайні лампочки і обіцяють перетворити сміття у сувеніри

У місті Мена(Чернігівська область) активісти збирають відпрацьовані лампи розжарювання, з яких обіцяють виготовити унікальні сувеніри для екозаходів.

Екологічну акцію «Лампочки – не сміття» запустили у рамках фестивалю Barterwille Art Fest 2017, який відбудеться 14-15 липня 2017 року, передає Час Чернігівський

«Обравши символом фестиваля лампочку - універсальний образ ідей, носій тепла і світла у пітьмі, ми нагадуємо містянам про необхідність берегти природу, - зазначають організатори акції. - Лампи розжарювання, які використовуються у всіх сферах життя хоча й не такі проблемні, як люмінесцентні, але викидати їх у контейнери для скла не можна, оскільки лампове скло відрізняється за структурою від пляшкового, а металевий цоколь і невелика кількість такого металу, як вольфрам, потребує додаткових зусиль при сортуванні відходів».

Відповідно до чинного Державного класифікатора відходів ДК 005-96", введеного в дію наказом Держстандарту України від 29 лютого 1996 р. N89, скло електротехнічне та вироби з безперервної скляної нитки та на її основі зіпсовані, забруднені або неідентифіковані, які не можуть бути використані за призначенням відноситься до групи відходів 31 і мають код 3130.1.0.19. В свою чергу склобій тарний та пляшковий, збір якого йде в основному на вторинну переробку, відноситься до групи відходів 26 з відповідними кодами 2613.2.9.01 та 2613.2.9.02.

Команда фестивалю Barterwille Art Fest 2017 зобов'язується перетворити відпрацьовані лампи розжарювання у предмети домашнього декору і пам'ятні сувеніри, намагаючись зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Наразі лампочки приймають у приміщенні Менської міської ради, Менської районної гімназії, школи ім. Т.Г Шевченка, КП "Менакомунпослуга" та магазину "Лагрос".

Організатори готові розширювати географію акції "Лампочки - не сміття!" та співпрацювати з партнерами в екологічному напрямку.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка