Місто на Миколаївщині має намір заробляти на трьох сонячних станціях 12 млн грн у рік

У місті Вознесенськ(Миколаївська область) мають намір побудувати три сонячні електростанції та заробляти завдяки продажу електроенергії за «зеленим» тарифом 12 млн гривень у рік.

Генеруючі потужності, завдяки яким планують знизити найвищі нині в Україні тарифи на комунальні послуги з водопостачання та водовідведення, зведуть у рамках Стратегії розвитку зеленої енергетики, проект якої був презентований 25 квітня, передає Преступности.нет

Як зазначає один з розробників «зеленої» стратегії депутат Олександр Ливик, перші сонячні електростанції з’являться на соціальних об’єктах.

«На даху школи No8 та спортивного залу школи No7 встановлять СЕС потужністю 250 кВт і 150 кВт відповідно, - зазначає він. – Також біля центральної міської лікарні планується будівництво наземної сонячної електростанції потужністю 2 МВт та твердопаливної котельні, яка забезпечить медустанову теплом і гарячим водопостачанням».

За словами Олександра Ливика, «сонячну» електроенергію мають на меті продавати за «зеленим» тарифом і отримувати 12 мільйонів гривень у рік. «На реалізацію проекту необхідно 60 млн гривень, з яких близько 25 мільйонів гривень - це державна субвенція, 35 мільйонів гривень - кредитні кошти державного банку "Укргазбанк" та 1,5 мільйонів гривень – кошти місцевого бюджету міста Вознесенська, - зазначає розробник стратегії. - Кредитні кошти будуть виділені на досить вигідних умовах, позичальником стане новостворене комунальне підприємство, на балансі якого перебуватимуть сонячні електростанції та всі майбутні об'єкти "зеленої" енергетики».

Як зазначають у АБ "Укргазбанк", при отриманні зеленого " тарифу, який виплачується і індексується в євро, є можливість розглядати кредит у валюті євро, що вбереже від валютних ризиків і може знизити ставку з 20% до приблизно 7% річних.

Наразі депутати мерії Вознесенська повинні створити робочу групу і разом з громадськістю та представниками місцевої влади прийняти остаточне рішення щодо реалізації «зеленої» стратегії.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка