Мінприроди оприлюднило рейтинг основних підприємств-забруднювачів в Україні

Міністр екології і природних ресурсів України Остап Семерак на своїй сторінці в Фейсбуці оприлюднив новий рейтинг «ТОП-100 основних підприємств забруднювачів». Рейтинг складено за новою методикою, але в ньому є чимало підприємств зі старого списку.

У трійці лідерів забруднювачів атмосферного повітря – АрселорМіттал Кривий Ріг (273 тис. тонн на рік), ММК ім. Ілліча (178 тис. тонн) і Бурштинська ТЕЦ (168 тис. тонн). Водні об’єкти найбільше забруднюють Меткомбінат Азовсталь (140 млн. м3), Дніпровський меткомбінат (71 млн. м3) і Запоріжсталь (54 млн. м3).  

«Іронія в тому, що власники та менеджмент цих підприємств можливо, і мають можливість пити чистішу воду чи їсти вирощені за особливими технологіями продукти, але точно не ходять у протигазах і дихають тим же повітрям, що і всі ми», – написав міністр.

Перша трійка утворювачів відходів: Північний ГЗК – 64,5 млн. тонн, Центральний ГЗК – 55 млн. тонн, Інгулецький ГЗК – 47 млн. тонн (всі – Кривий Ріг).

«Якщо комусь здається, що головна проблема України – побутові відходи, то промислових відходів за рік продукується у кілька разів більше. Наприклад, той же «Азовсталь» за рік утворює майже на 25% більше промислових відходів, ніж 4-6 млн. жителів Києва продукують побутових відходів», – зазначив Остап Семерак. 

За допомогою нового рейтингу Мінприроди перегляне ідеї і механізми впливу на власників підприємств щодо питань довкілля, продовжить екологічне кредитування підприємств та реалізує загальнодержавний он-лайн моніторинг забруднювачів.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка