Мешканці Талліна переходять з "приватних" газових котлів на цетральне опалення дровами

Найбільший в Естонії приватний енергетичний концерн Utilitas планує  знизити споживання російського газу і зробити центральне опалення дешевшим. Для цього фірма, що належить одному з найвпливовіших в Естонії бізнесменів у сфері енергетики Крістьяну Раху, прийняла рішення збільшити опалення в Талліні деревиною мінімум в два рази. Якщо Utilitas через чотири роки відмовиться від російського газу і перейде на деревину, вартість опалення знизиться на 20%, повідомляє інформаційний портал Postimees

Для реалізації завдання енергетичний концерн вже розробив інвестиційний план, розрахований на чотири роки. Відповідно до нього з 2018 року природний газ буде використовуватися тільки в пік зимового навантаження. Таким чином, частка газового опалення знизиться з нинішніх 60 до 20 відсотків.

Більше того, недалеко від Ласнамяє (район Таллінна) Utilitas вже заклав фундамент другої котельні вартістю в 70 млн євро, яка працюватиме на рубленій деревині. Котельню зведуть поруч з Таллінською електростанцією, і давати тепло вона почне восени 2016 року. 

Ще одну «котельню-помічницю» почнуть будувати вже цього року на місці існуючої газової котельні в іншому районі Талліна – Мустамяє. Нова котельня також працюватиме на деревині, проте в роботу її запустять в 2018 році. 

Відчутна економія 

«Разом з концерном Utilitas Таллін ставить перед собою спільну мету – домогтися того, щоб вартість опалення для населення щорічно знижувалася на 5-7%. А до 2018 року зменшилася на 20% порівняно з теперішньою ціною», - зазначив столичний віце-мер Арво Сарапуу. 

5.jpg

За словами мера, на даний час не існує ні економічних, ні політичних причин, які б перешкоджали відмові від природного газу. Головне, щоб Департамент конкуренції дозволив Utilitas отримувати прибуток, щоб концерн не втратив мотивацію інвестувати у будівництво нових котелень. 

Що стосується економії він нових «енергореформ», то Департамент конкуренції говорить про те, що використання деревини у виробництві тепла вже зараз досить позитивно впливає на витрати жителів Талліну за опалення. Торік гранична ціна опалення в Талліні вперше за калька років зменшилася на 6%. Наприклад, після того, як у невеличкому місті Йиґева концерн Utilitas замінив газ деревиною, вартість опалення для місцевого населення знизилася на 26%. 

6.jpg

Таким чином, квартирним товариствам Талліну вигідніше буде відмовитися від «приватних» котлів на користь централізованого опалення. Минулого року 65 нових будівель міста так і зробили, підключившись до централізованого опалення, яке пропонує Utilitas. 

Експерти не виключають, що завдяки масовому переходу на деревину споживання газу в Естонії може знизитися на 100 або навіть 180 млн кубометрів, тобто на чверть.  

В цілому ж 42 котельні енергетичного концерну постачають тепло до 4400 будівель Талліну та інших міст Естонії.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка