«Львівводоканал» побудує біогазовий завод з переробки мулу

«Львівводоканал» перше в Україні комунальне підприємство, що реалізовує екологічний проект вироблення біогазу з мулу стічних вод. Він розрахований на три наступних роки і має на 30% забезпечити потреби підприємства в електроенергії, тим самим заощаджуючи близько 10 млн. гривень щомісяця, повідомляє Львівська міська рада.

Зараз на очисних спорудах міста накопичено близько 1,5 млн. м3 мулу. З нього можна виробити вдосталь біогазу, щоб повністю забезпечити очисні споруди електроенергією. Будівництво біогазового заводу потребує 31 млн. євро інвестицій.

«Ми побудуємо біогазовий завод, який буде зброджувати мул стічних вод. Однак, тут є розумно органічну частину ТПВ теж зброджувати. Це дозволить значно збільшити добування біогазу і електроенергії. Також багато органіки і жиру продукують наші супермаркети. І цей жир також ми будемо забирати і переробляти на енергію, – говорить Дмитро Ванькович, заступник директора ЛМКП «Львівводоканал».

Також на базі очисних споруд планують створити енергетичний центр. Після збродження залишається підсушений мул. Його пропонують спалювати і отримувати тепло.

«Додаткове тепло можемо добувати із стічних вод тепловими насосами. Це все в комплексі дозволить виробити теплову енергію і гарячу воду низької собівартості. Такі рішення реалізовані в Скандинавських країнах, – зазначив Дмитро Ванькович».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка