Киянин створив прототип «розумної» теплиці, яка готує живильний розчин для рослин

Киянин Володимир Козеровський створив прототип «розумної» теплиці, яка готує живильний розчин для рослин з правильно збалансованим вмістом рівня кислотності (pH) добрив та керує процесом поливу.

Проект комплексної системи управління, яка складається з кліматичного контролера, розчинного вузла і системи оповіщення про надзвичайні ситуації, отримав нагороду і грошовий приз в номінації "Найкраще технологічне рішення" на Всеукраїнському конкурсі інноваційних агропроектів AgroChallenge, який проходив в рамках V Фестивалю інноваційних проектів " Sikorsky Challenge 2016., передає AgroPortal.ua

Як зазначає Володимир Козеровський, «розумна» теплиця дозволяє програмувати полив по часу або залежно від показників датчиків вологості ґрунту. «Система управляється з будь-якого мобільного пристрою, а один технолог може обслуговувати одночасно кілька об’єктів», - наголошує киянин.


Розробка дає можливість не тільки управляти всіма процесами в теплиці, а також проводити віддалений моніторинг, збирати аналітику і, як наслідок, прогнозувати збільшення врожаю, добиватися максимальної ефективності бізнесу, розповідає Володимир Козеровський.

"Багато власників неавтоматизованих теплиць з року в рік зазнають збитків, здійснюючи поширені помилки: забули підкинути дров у котел - заморозили розсаду, неправильно змішали добрива - отримали передозування та низькі показники росту рослин, - пояснює розробник. - Крім того, як показує практика, дуже мало працівників теплиць розбирається у тонкощах вирощування рослин".

Наразі прототипи "розумної теплиці" вже тестуються на декількох об'єктах, а авторська команда покращує систему, виходячи з побажань перших споживачів.

Розробники системи впевнені, що розробка буде користуватися попитом у власників дрібних тепличних комплексів, невеликих господарств, оранжерей, зимових садів і теплиць приватного сектора.

За словами Володимира Козеровського, в Україні цей ринок оцінюється у $72 млн, а на світовому ринку тільки щорічний відсоток зростання дрібних тепличних господарств становить близько 9% - більше $30 млрд.

«В світі "розумні теплиці" удосконалюються в два рази швидше, ніж звичайні, і до 2020 року ринок може зрости до $1,2 млрд, - припускає фахівець. – Однак нам не страшні конкуренти, розробки яких зазвичай занадто дорогі для більшості малих підприємств».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка