Киянин на Прикарпатті бореться з паліями сміття

Киянин Ігор Лук'янюк разом з сім’єю переселився у село Старі Кути (Івано-Франківська область) і намагається переконати селян не спалювати листя, сухостій та сміття.

Екоактивіст, який втік із загазованого Києва, бореться з паліями у Карпатах вже другий рік поспіль, йдеться у сюжеті ТСН.

"Сусіди розпалюють ватру із сухої трави, листя, сміття та пластику просто на власному подвір'ї: буває вулиця настільки затягнута чорним димом, що доводиться білизну в будинок заносити і дитину забирати, - нарікає Ігор Лук'янюк. - Це просто міні-Чорнобиль в Карпатах".

Забруднене повітря не бентежить горян, на зауваження чужинця вони не реагують. Тож Ігор Лук'янюк бореться з паліями сміття доступними методами: незаконні дії знімає на камеру, викликає пожежників та поліцію. Як результат, на селян вже склали 11 протоколів.

Мешканці Старих Кутів не приховують своєї роздратованості у зв’язку з діями екосвідомого чужинця.

"Людина приїхала і наводить порядок, - нарікає місцевий мешканець. – Однак якщо дотримуватись закону, то у Кутах всіх потрібно штрафувати".

Більшість місцевих кажуть, що спалюють сміття, бо не знають, куди його дівати.

Як зазначають екологи, траву та листя можна закладати у компостні ями, а навесні отриманий перегній використовувати як добрива. 

"Селяни не хочуть займатися ефективною утилізацією органічного сміття і готові дихати шкідливим димом, - пояснює керівник державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак. – При спаленні вивільняються різні хімічні сполуки, які листя і трава втягують за весну-літо: може утворюватись безнопрен, який провокує рак".

До речі, у Старих Кутах лише у кожній п'ятій хаті уклали угоду на вивезення сміття. Така ж ситуація у сусідньому селі: мешканці спалюють суху траву і навіть не думають, що разом з димом у повітря потрапляють канцерогени, чадний газ, важкі метали, які шкодять здоров'ю людини.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка