Інтернат на Одещині перейшов перейшов з газу на щепу та економить 260 тис грн на рік

На Одещині школа-інтернат для слабочуючих дітей No 97 перейшов з газу на щепу та економить 260 тисяч гривень на рік.

Новий котел на альтернативному паливі був встановлений замість старих вугляних, один, з яких працював з 1986 року, а інший з 1968, проведеної два роки тому, передає Re:пост.

Як зазначила директор школи-інтернат Світлана Кукурузенко, у побудованих ще у 1890 році будинках, де нині навчаються та живуть 100 дітей, була проведена повна реконструкція системи опалення.

«У всіх приміщеннях школи були встановлені енергозбережувльні вікна, замінені батареї, а також у кількох будинках повністю замінені труби опалення на пластикові, - розповідає вона. - Центральна будівля інтернату і решта будинків комплексу повністю утеплені кам'яною ватою та вкриті сайдінгом».

"Реанімувати" систему опалення у школі допоміг колишній вихованець інтернату - представник компанії, яка монтує модульні котельні. За останні два роки новий твердопаливний котел, який працює на щепі, вже зекономив 480 тисяч гривень: 220 тисяч гривень за перший рік і 260 тисяч гривень – за другий. «В ці суми входить не тільки вугілля, якого старі котли "з'їдали" по 12 тон за добу, а ще й економія по зарплатні, - пояснює Світлана Кукурузенко. – Кочегарку раніше обслуговувало 12 працівників, а тепер вистачає двох».

Як результат, лише завдяки котлу школа-інтернат економить 33,7% коштів щомісяця, а завдяки решті заходів з енергозбереження заощаджує більше 50% грошей у порівнянні з минулими роками.

Щоб обігріти 2,5 тисячі квадратних метрів шкільних приміщень, потрібно 400-500 кг щепи на добу, розповідає директор школи-інтернат. «Новий котел забезпечує у приміщеннях температуру від 22 до 25 градусів, тоді як раніше стовпчик термометру не піднімався вище 19 С, - пояснює Світлана Кукурузенко. – Головне, що діти більше не мерзнуть».

До впровадження енергозберігаючих заходів у школі-інтернат No 97 долучився київський фонд, який подарував 60 нових батарей, наголошує директор. «Нові труби для системи опалення були куплені за державні кошти, - розповідає Світлана Кукурузенко - Від держави інтернат також повинен отримати додаткову підтримку у розмірі 900 тисяч гривень, які підуть на підвищення енергоефективності у окремих приміщеннях».Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка