Французька компанія може побудувати у Чорнобилі сонячну станцію за $1,25 млрд

Французька компанія Engie SA вивчає можливість будівництва сонячної електростанції у Чорнобильській зоні.

Як повідомляє Bloomberg, Україна веде переговори з однією з найбільших компаній Франції про зведення СЕС вартістю 1,25 мільярдів доларів, передає Дзеркало тижня

Наразі французька сторона вивчає попереднє економіко-технічне обґрунтування проекту.

"Ми б хотіли працювати саме з французькою компанією, оскільки Україна може скористатися досвідом Франції у ядерній енергетиці", - пояснив міністр екології України Остап Семерак, наголосивши, що Engie SA звернулася до українського уряду після оголошення намірів розвивати відновлювані джерела енергії у Чорнобилі.

У Engie SA підтвердили, що ведуть переговори з Україною, але деталі проекту відмовилися коментувати.

Наразі близько 60 українських та іноземних компаній заявили про готовність реалізувати проекти з будівництва сонячних станцій у зоні відчудження.

Сьогодні в Україні діють найвищі тарифи на «зелену» електроенергію - 1 кВт-год коштує 15 євроцентів, тоді як у більшості інших країн не перевищує 8,6 євроцентів.

"Високий тариф це хороша винагорода, - зазначає аналітик BNEF П'єтро Радоя. - В Україні гарно світить сонце, однак надто низька довіра інвесторів і надмірна вартість проектів".Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка