Енергоефективна Одеса: Енергоменеджери вчитимуть містян економити енергогоресурси

У Одесі кваліфіковані фахівці у сфері енергоменеджменту будуть вчити містян економити енергетичні ресурси.

Про це заявила Олександра Олєйнікова, керівник Одеського муніципального енергетичного агентства, яке за два роки роботи стало флагманом енергоефективності в обласному центрі, передає Одессит.ua.


«Звертатися за допомогою до фахівців можуть також працівники муніципальних установ, а також підприємці, - повідомила вона. - Завдання енергоменеджера - навчити раціонально розподіляти енергоресурси за допомогою сучасних зберігаючих технологій і, тим самим, економити кошти».

За два роки роботи Одеське муніципальне енергетичне агентство впровадило систему енергомоніторингу муніципальних будівель "Енергобаланс", провело сім енергоаудитів, підготувало кваліфікованих фахівців у сфері енергоменеджменту.


Головне досягнення ОМЭА – розробка і прийнятя "Плану дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року", наголошує Олександра Олєйнікова. «У 2015 році Одеса приєдналася до. «Цей документ прийнятий у 2016 році у рамках європейської ініціативи "Угода мерів за сталий розвиток клімату та енергетики", до 2020 року зобов'язує Одесу спільно з іншими містами Європи знизити кількість шкідливих викидів в атмосферу на 20%, а до 2030 року - на 30%, - наголошує фахівець. - За допомогою сучасних енергозберігаючих технологій ми не тільки заощадимо бюджетні кошти, але і подбаємо про довкілля обласного центру".


За словами заступника Одеського міського голови Павла Вугельмана, стратегічний план сталого енергетичного розвитку міста дозволить модернізувати міський електротранспорт, оновити і замінити ліфти в будинках, встановити світлодіодні вуличні ліхтарі та світлофори.

"Розроблений ОМЭА план дозволяє реалізувати проекти, які передбачають максимальний рівень енергоефективності і колосальну економію коштів, - каже чиновник. - За даними аналітиків, потенціал енергоефективності Одеси і області у різних сферах в середньому досягає 60%".

Вже сьогодні Одеса визнана лідером в Україні за темпами реалізації муніципальної програми видачі "теплих" кредитів населенню. Днями обласний центр оголосив тендер на купівлю першого електробуса.

Як зазначив керівник проекту "Створення енергетичних агентств в Україні" Роберта Кюнне, Одеси зробила значні успіхи у підвищенні енергоефекивності шкіл і дитсадків. «На черзі - термомодернізація медичних установ, а також більш тісна співпраця з членами ОСББ, - розповідає німецький партнер. - Сьогодні енергомоніторингом охоплено 500 об'єктів».

ОСББ "Вікторія-25" та ОСББ "Буніна, 28" вибороли право на проведення безкоштовного енергоаудиту у конкурсі, присвяченому ювілею ОМЭА.


Одеське муніципальне енергетичне агентство (ОМЕА) було створено у квітні 2015 року Одеською міською радою на базі КП "Агентство програм розвитку Одеси" у рамках проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", який реалізує Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB).


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка