Електромобілям із США спростили сертифікацію в Україні

Відтепер електромобілям, які імпортуються в Україну не з європейських країн, стане простішим отримання сертифікату. Для них буде дійсна сертифікація ЄС і тих країн, де вони були виготовлені, повідомляє Autogeek.

Згідно наказу Міністерства інфраструктури України, органи сертифікації (їх в Україні сьогодні 7) зможуть брати до уваги альтернативні технічні приписи для транспортних засобів, вироблених в країнах, які не є членами ЄС. Як повідомив голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, українцям запропонували піти шляхом Канади, ка визнає стандарти і ЄС, і США:

«В Україну тепер можна імпортувати авто з США, не змінюючи при цьому скла, ремені безпеки і т.д. Треба лише привести в порядок світло – протитуманні фари, повторювачі покажчиків поворотів і інші вимоги до автомобілів, без яких вони не можуть експлуатуватися на дорогах України».


Олег Назаренко пояснив, що наказ стосується не лише електромобілів, а всіх серійних автівок. Однак він не зобов'язує органи сертифікації (ОС) керуватися не європейськими нормами сертифікації, а лише дає їм право це робити. Раніше, наприклад, це було заборонено.

Станіслав Луцковіч, засновник мережі електрозаправок «ТОКА», генеральний директор «ECO CARS», має альтернативну точку зору:

«Якщо наказ не зобов'язує до дії, то лабораторії його ігноруватимуть. В першу чергу, вони зацікавлені, щоб ринок електромобілів не розвивався. Саме через такі «накази» ми все життя були під бензинової залежністю і під нею залишимося. Це невигідно: нафтовим корпораціям, автовиробникам і уряду, який на 90% складається з лобістів тих же корпорацій».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка