До кінця 2017 року у Хмельницькому почнуть добувати біогаз на звалищі

Компанія "Біогаз Енерджі" почне добувати біогаз на місцевому полігоні твердих побутових відходів у Хмельницькому до кінця 2017 року.

Підприємство обрали у рамках конкурсу, результати якого оголосили 20 червня, передає Хмельницька міська рада.

Створена мерією спеціальна комісія віддала ТОВ "Біогаз Енерджі" 56,22 бали, тоді як конкурент - Спільне українсько-німецьке підприємство "Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природнього середовища" – отримав 56 балів.

Конкурсна комісія виставляла оцінки за трьома критеріями: надійність учасника, наявність досвіду, відсоток винагороди від доходу з продажу електроенергії, виробленого внаслідок спалювання вилученого біогазу, при чому, за умовами конкурсу, він має становити не менше 10%. Також до уваги бралися терміни виконання робіт. Зокрема, компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ» зобов’язалась реалізувати проект до кінця 2017 року, натомість спільне українсько-німецьке підприємство розраховувало впоратись із поставленим завданням лише до кінця 2018 року.

«На результат конкурсу вплинув початок роботи біогазової станції, - пояснив голова конкурсної комісії, заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук. - Інший учасник більш досвідчений, але запропонував інші строки - це фактично мінус 2,5 мільйона».

Згідно з попередніми підрахунками, реалізація проекту дозволить Хмельницькому отримувати близько 200 тис. грн у місяць або 2-2,5 млн грн у рік. Як зазначив Володимир Гончарук, гроші надходитимуть на спецрахунок комунального підприємства «Спецкомунтранс». «13% коштів від продажу електроенергії, виробленої завдяки спалюванню звалищного газу, будуть використовуватись виключно на роботи пов’язані з потребами полігону твердих побутових відходів, – говорить він. – Дегазація – це один з елементів програми «Розумне довкілля», на черзі - будівництво сміттєпереробного заводу».

Наразі "Біогаз ЕНЕРДЖІ" має аналогічний інвестиційний проект на Івано-франківському полігоні. Чернігівська компанія була зареєстрована лише у травні минулого року.

- Фактично, термін початку роботи вплинув на результат. Інший учасник більш досвідчений, але запропонував інші строки. Це фактично мінус 2,5 мільйона, - зазначив vsim.ua заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук.

Від оголошення переможця конкурсу і початку робіт мають бути витримані усі норми. Якщо в іншого учасника не буде заперечень і проект підтримають виконком і депутати, ТОВ "Біогаз Енерджі" візьметься за підготовчі роботи і розпочне дегазацію полігону ТПВ на початку 2018 року.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка