До кінця 2017 року у Хмельницькому почнуть добувати біогаз на звалищі

Компанія "Біогаз Енерджі" почне добувати біогаз на місцевому полігоні твердих побутових відходів у Хмельницькому до кінця 2017 року.

Підприємство обрали у рамках конкурсу, результати якого оголосили 20 червня, передає Хмельницька міська рада.

Створена мерією спеціальна комісія віддала ТОВ "Біогаз Енерджі" 56,22 бали, тоді як конкурент - Спільне українсько-німецьке підприємство "Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природнього середовища" – отримав 56 балів.

Конкурсна комісія виставляла оцінки за трьома критеріями: надійність учасника, наявність досвіду, відсоток винагороди від доходу з продажу електроенергії, виробленого внаслідок спалювання вилученого біогазу, при чому, за умовами конкурсу, він має становити не менше 10%. Також до уваги бралися терміни виконання робіт. Зокрема, компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ» зобов’язалась реалізувати проект до кінця 2017 року, натомість спільне українсько-німецьке підприємство розраховувало впоратись із поставленим завданням лише до кінця 2018 року.

«На результат конкурсу вплинув початок роботи біогазової станції, - пояснив голова конкурсної комісії, заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук. - Інший учасник більш досвідчений, але запропонував інші строки - це фактично мінус 2,5 мільйона».

Згідно з попередніми підрахунками, реалізація проекту дозволить Хмельницькому отримувати близько 200 тис. грн у місяць або 2-2,5 млн грн у рік. Як зазначив Володимир Гончарук, гроші надходитимуть на спецрахунок комунального підприємства «Спецкомунтранс». «13% коштів від продажу електроенергії, виробленої завдяки спалюванню звалищного газу, будуть використовуватись виключно на роботи пов’язані з потребами полігону твердих побутових відходів, – говорить він. – Дегазація – це один з елементів програми «Розумне довкілля», на черзі - будівництво сміттєпереробного заводу».

Наразі "Біогаз ЕНЕРДЖІ" має аналогічний інвестиційний проект на Івано-франківському полігоні. Чернігівська компанія була зареєстрована лише у травні минулого року.

- Фактично, термін початку роботи вплинув на результат. Інший учасник більш досвідчений, але запропонував інші строки. Це фактично мінус 2,5 мільйона, - зазначив vsim.ua заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук.

Від оголошення переможця конкурсу і початку робіт мають бути витримані усі норми. Якщо в іншого учасника не буде заперечень і проект підтримають виконком і депутати, ТОВ "Біогаз Енерджі" візьметься за підготовчі роботи і розпочне дегазацію полігону ТПВ на початку 2018 року.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка