Частка вітроенергетики в загальному енергетичному балансі України становить 0,75%

В Україні частка вітроенергетики в загальному енергетичному балансі становить 0,75%.

Такі дані наводить голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, передає Громадське радіо

«В ЄС вітроенергетика займає 12% у загальному енергобалансі, а, наприклад, у Данії - більше 40%, - говорить експерт. - Якщо ми в майбутньому вийдемо хоча б на 25% відновлювальної енергетики від загальної енергетики, то це вже буде перемога».

Сьогодні вітроелектростанції в світі будують з пяти причин, пояснює Андрій Конеченков.

«По-перше, це економіка: будівництво нового атомного блоку набагато більше коштує, ніж будівництво вітростанції чи сонячної станції, по-друге, робочі місця: сьогодні в світі тільки у вітроенергетиці задіяно понад мільйон робітників, - наголошує фахівець. – По-третє, це питання води - найдефіцитнішого ресурсу у світі: в ЄС на енергетичний сектор використовується 44% води, четверта причина - це здоров'я людини і екологія, а п'ята - зміна клімату».

Відновлювальна енергетика - це те, що відновлюється: вітер і сонце ніколи не закінчаться, наголошує Андрій Конеченков. «Сьогодні вітер та біоенергетика навряд чи зазнають змін у зеленому тарифі, а от сонце – інша справа, - розповідає експерт. - З 1 січня повертається тариф для побудованих до 2014 року сонячних електростанцій потужністю більше 10 МВт – це "клюєвські" електростанції, які становлять половину всіх СЕС в Україні, знову отримають 45 евроцентів за кіловат-годину і влаштують величезне навантаження на ринок - в 5 разів більше, ніж вся відновлювальна енергетика».Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка