ЧАЕС відмовилась від використання природного газу та економить 6 млн грн

Чорнобильська атомна електростанція перейшла з централізованого теплопостачання на електропостачання і повністю відмовилась від використання природного газу.

Як зазначають у Державному агентстві України з управління зоною відчуження, вжиті заходи дозволяють ДСП "Чорнобильська АЕС" щомісяця економити 6 мільйонів гривень у опалювальний сезон 2016-2017 рр., передає ГалIнфо

Газова котельня ЧАЕС, вартість 1 Гкал тепла якої постійно зростала (від 600 грн/Гкал у 2011 до 2150 у 2015 році), а виробництво тепла знижувалося (з 71 000 Гкал в 2011 до 22 000 у 2015 році), забезпечувала тепловою енергією понад 130 будівель і споруд.

Після проведення порівняльного аналізу витрат на виробництво й транспортування теплової енергії від котельні ЧАЕС до споживачів було прийнято рішення обладнати окремі будівлі і приміщення додатковими автономними джерелами електроопалення з використанням теплонакопичувачів, а у спорудах і виробничих будівлях без постійних робочих місць встановити місцеві електричні прилади обігріву та системи кабельного обігріву трубопроводів.

Відтак 32 будівлі забезпечені індивідуальними вузлами теплопостачання підвищують надійність роботи всіх технологічних систем та значно зменшують собівартість кожної отриманої гігакалорії тепла без погіршення умов праці персоналу. Наразі промислово-опалювальна котельня зупинена і перебуває в резерві.

Згідно з попередніми розрахунками, електропостачання загальною встановленою електричною потужністю понад 7000 кВт (7560 тис.кВт-год на місяць) дасть можливість сплачувати за діючим тарифом за спожиту протягом місяця електроенергію 14,3 млн гривень.

У опалювальному сезоні 2015-2016 рр. середньомісячне споживання електроенергії складало 5700 тис. кВт-год, за той самий період середньомісячне споживання газу становило понад 1000 тис. м3 в максимально економічному режимі теплопостачання.

Разом з тим, у поточному опалювальному сезоні загальні витрати на споживання природного газу за чинними тарифами сягнули б 9,5 млн грн та додатково 10,8 млн грн на сплату електроенергії (разом - 20,3 млн. гривень). У 2017 році акумулювання теплової енергії у нічний час за допомогою тризонного тарифу протягом опалювального сезону дозволить додатково заощадити близько 1 млн гривень.

Реалізація на об'єктах ДСП "Чорнобильська АЕС" всіх запланованих заходів з енергозбереження дозволить економити бюджетні кошти, досягти незалежності від постачання природного газу, забезпечити належні умови праці на робочих місцях персоналу та не допустити випадків порушень меж і умов безпеки блоків No 1, 2, 3, об'єкта "Укриття" та СВЯП.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка