Український агрохолдинг збудує на Полтавщині біогазовий комплекс потужністю 12 МВт

У Глобино Полтавської області біоенергетичний комплекс, який працює на побічних продуктах виробництва цукру, відходах соєпереробки та інших рослинних залишках, дооснастять когенераційною установкою потужністю 12 МВт. 

"Зелену" електроенергію вироблятиме агропромисловий холдинг "Астарта" у рамках проекту "Комплекс з виробництва біогазу, електроенергії та пари", передає Держефективності

Перший етап проекту вартістю 2 млн доларів США передбачає будівництво когенеруючої електростанції на 2 МВт та оформлення дозвільної документації для виробництва електроенергії за "зеленим" тарифом. В рамках другої черги вартістю 13 млн долларів. США потужність електростанції буде збільшено до 12 МВт.

Згідно з проектом, у процесі когенерації також вироблятиметься супутня теплова енергія - пара, споживачем якої стане Глобинський соєпереробний завод компанії.

Наразі "Астарта" законтрактувала обладнання та розпочала будівництво на території Біоенергетичного комплексу складів сировини ємністю 40 тис. кубометрів. Паралельно діюча біогазова установка вдосконалюється для використання відновлюваної сировини.

Передбачається, що генерація та передача 12 МВт електроенергії у місцеві мережі дозволить суттєво розвантажити застарілу місцеву Глобинську РЕС потужністю 50 МВт.

Комплекс з виробництва біогазу, електроенергії та пари дозволить підвищити енергетичну незалежність та відповідає духу Паризької угоди по зміні клімату, підписаної Україною 22 квітня 2016 року.

У минулому році на виробництва електроенергії з біомаси та біогазу був встановлений «зелений» тариф на рівні 12,4 євроценти за кВт-год, що суттєво пожвавило ситуацію на ринку.

Величезний ринок проектів із заміщення газу відкривається після прийняття у 2-му читанні законопроекту №4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії, впевнений голова Держагенства з енергоефективності Сергій Савчук. «Законопроект, який на законодавчому рівні встановить тариф на виробництво тепла з альтернативних джерел на рівні 90% від «газового» тарифу, дозволить інвестору, який планує встановити твердопаливну котельню, визначити тариф, заздалегідь порахувати рентабельність та окупність свого проекту, - говорить фахівець. - Загалом прийняття цього документу дозволить впродовж 3-5 років замістити 3 млрд м3 у рік».

Окремо також розроблено законопроект, який має на меті стимулювати встановлення когенераційних установок в Україні. Документ передбачає здійснення обов’язкової оцінки потенціалу застосування високоефективної когенерації в цілому по країні та при істотному оновленні діючих теплогенеруючих об'єктів або будівництві нових потужностей теплової генерації.

Голова Агентства також розповів про законопроект, який в майбутньому вирішить проблему резервування потужностей для приєднання електростанцій до мереж.

«Сьогодні на розгляд Комітету ВРУ з питань ПЕК подано проект Закону України, яким ми пропонуємо обмежити термін дії технічних умов до 2 років з можливістю їх продовження до 5 років, - зауважив Сергій Савчук. - Таким чином, планується уникнути ситуації, яка склалася у 2015-2016 роках, коли інвесторами зарезервовано 3,6 ГВт потужності для приєднання об’єктів відновлюваної енергетики, але досі проекти не реалізовані з різних причин».

"Астарта" експлуатує 8 цукрових заводів, молочні ферми на 30 тис. голів стада, потужний соєпереробний завод та Біоенергетичний комплекс потужністю 150 тис. кубометрів біогазу на добу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка