Без сплати ПДВ і акцизу електрокари в Україні подешевшають приблизно на 17%

З 1 січня 2018 року починають діяти нові правила ввезення електрокарів в Україну – без сплати ПДВ та акцизу. Планувалося, що норма діятиме 5 років, однак цей термін скоротили – тепер в українців є лише 1 рік, щоб дешевше придбати екологічну автівку. У Мінінфраструктури повідомили, що без сплати ПДВ та акцизу електрокари стануть дешевшими приблизно на 17%.

Економічна правда взяла за приклад орієнтовну вартість нового та вживаного електромобілів і порахувала, скільки грошей вдасться заощадити.

Загальний парк електромобілів в Україні перевищив 4 тисячі. Майже 90% таких авто – вживані. Переважно мова йде про Nissan Leaf 2013-2014 років випуску. Такий електромобіль зараз коштує 14 тис. євро. Сюди входять вартість машини, 20% ПДВ та 109 євро акцизу, це фіксована сума. Під час першої реєстрації також треба сплатити збір у Пенсійний фонд — 3-5% залежно від вартості авто. Якщо від ринкової вартості електрокара – 14 тис. євро – відняти скасований ПДВ, вийде 11 666 євро. Вирахувавши 109 євро акцизу, вийде 11 557 євро. Отже, знижка становитиме близько 17% або майже 2,5 тис євро.

Вартість нового електромобіля становить приблизно 800 тис. грн.. або майже 25 тис. євро. Якщо від цієї суми відняти 20% ПДВ, вийде 666,6 тис грн. Якщо відняти ще й фіксовану суму акцизу, 3 480 грн., вийде близько 663 тис. грн. Отже, економія становитиме понад 136 тис. грн.


Експерти прогнозують, що зміни спричинять стрімке зростання імпорту електрокарів. У 2018 році український ринок електрокарів зросте мінімум у 20 разів.

«25 листопада 2015 року депутати скасували мито на електрокари, після чого імпорт цих машин і їх продажі в Україні зросли удесятеро. Українці чітко та обдумано реагують на будь-які цінові коливання, – сказав генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко».

Народний депутат Роберт Горват наголосив, що разом із стимулюванням продажів потрібно розвивати інфраструктуру та створювати привабливі умови для світових виробників в Україні. За його словами, парламентський комітет з питань податкової та митної політики вже розробив відповідний законопроект.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка