Австралійські вчені розробили фотоелектричну плівку по $10 за 1м²

Вчені з австралійського Університету Ньюкасла приступили до фінальної стадії випробувань друкованої фотоелектричної пластикової плівки. Її пропонують використовувати для забезпечення електроенергією під час надзвичайних ситуацій – за рахунок дешевизни і легкості таку плівку можна буде транспортувати навіть у найвіддаленіші регіони, пише ABC News.

Технологія австралійців дозволяє друкувати сонячні модулі на прозорій пластиковій плівці. Для цього використовується звичайний метод друку та електронне чорнило. Товщину активного шару в плівці можна порівняти з однією тисячною товщини людської волосини. Після нанесення п’яти шарів фотоелектричних елементів, плівку вкривають додатковим шаром пластику, який захищає від ушкоджень. Отримані сонячні плівки дуже легкі і гнучкі, тому підходять для встановлення на різноманітних об’єктах. Важливим є і питання швидкості друку:

«У разі термінової потреби в електроенергії ми могли б швидко надрукувати сотні метрів чи кілометрів фотоелектричної плівки і тут же її встановити».

Професор Університету Ньюкасла Пол Дастур також звернув увагу на різницю у вазі між кремнієвими сонячними модулями і пластиковою плівкою:

«1000 м² звичайних сонячних панелей важать, як три африканських слони. 1000 м² нашої плівки важать всього 100 кг. Завдяки цьому модулі буде простіше транспортувати в країни, що розвиваються».

Щоб перевірити довговічність та ефективність фотоелектричної плівки, нею вже покрили університетський дах площею 100 м². Дослідники підрахували, що виробленої електроенергії достатньо, щоб забезпечити половину потреб однієї сім'ї.

«Навіть використовуючи невеликий університетський принтер ми зможемо надрукувати сотні метрів «сонячної» плівки щодня і забезпечити електроенергією тисячі і тисячі будинків».

Розробку збираються випустити на ринок вже через три роки. Плівка підійде не тільки для дахів, а й для стін, вікон, автомобілів, наметів та інших тимчасових конструкцій. При масштабному виробництві плівка буде дуже дешевою – по $ 10 за1м². «Спробуйте купити за таку ціну звичайний килим», кажуть вчені. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка