Американці планують збудувати сміттєпереробний завод у Борисполі

У Борисполі американці планують збудувати сміттєпереробний завод з мінімальними викидами.

Про це йдеться в угоді підписаній між інвестором та Бориспільською міською радою, яка зобов’язалася максимально забезпечити майбутнє підприємство сміттям, передають Вісті Лівобережжя Київщини

Передбачається, що на першому етапі сміттєпереробний завод перероблятиме 150 тисяч тонн сміття на рік. 

«Це побутові відходи з Борисполя, Бориспільського району та, частково, із Києва, - пояснює мер Борисполя Анатолій Федорчук. – У майбутньому завод буде вдосконалюватися і потужності збільшуватимуться».

У ході переробки сміття планується отримувати електроенергію не лише для забезпечення виробничих потреб підприємства, а й для продажу у загальну мережу за "зеленим" тарифом.

Інвестор враховує реальні потреби міста та регіону, зауважує Анатолій Федорчук. 

«Американська компанія пішла назустріч і погодилася утилізувати "нестандартне" сміття, зокрема, вікна, двері, дивани, столи - масивний непотріб, який люди викидають після ремонтів у квартирах, - розповідає мер Борисполя. - Для переробки цих проблемних відходів інвестор розробляє проект окремої лінії».

За словами Анатолія Федорчука, зараз американська компанія активно готується до будівництва сміттєпереробного заводу. «Наразі готується документація, йде робота над проектом і триває імплементація - узгодження американського законодавства та норм, передбачених проектом з українськими законодавчими вимогами, - пояснює очільник міста. - На даний момент інвестори вже викупили земельну ділянку».

Орієнтовна вартість сміттєпереробного заводу складає 108 млн доларів. Американці готові розпочати будівництво навесні 2018 року і завершити його наприкінці 2019 року. «Іноземні інвестори уважно відслідковують події та ситуацію в Україні, - розповідає Анатолій Федорчук. – До весни ще півроку, тож дуже важливо, щоб за цей період ми не зробили фатальних кроків».

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка