Американський дизайнер створив футболки за $500, що змінюють колір від брудного повітря

Американський дизайнер Ніколас Бентел створив «розумний» одяг, який вміє розпізнавати небезпечну концентрацію шкідливих речовин в повітрі, сигналізуючи про це зміною кольору одягу, передає nplus1.ru.

Компанія дизайнера Aerochromics створила три такі футболки з довгими рукавами. Одна з них розпізнає в повітрі підвищену концентрацію чадного газу (монооксиду вуглецю, висока концентрація якого призводить до отруєння і навіть смерті), інша – виявляє повітря, що забруднене твердими мікрочастинками, третя – реагує на радіоактивні речовини.

Принцип дії «розумних» футболок досить складний і подробиць його компанія не розголошує. Наприклад, колір футболки, яка визначає концентрацію монооксиду вуглецю, змінюється за допомогою хімічних речовин, які входять до складу барвника. Хімікати реагують з чадним газом і змінюють чорний колір смужок на білий. В футболку, що розпізнає тверді частинки, зашиті сенсори, які при підвищеному рівні забруднення активують теплові панелі, що змінюють колір одягу.
За словами американського дизайнера, він створив такі футболки для того, щоб їхній власник, та люди, що знаходяться поруч з ним, знали про якість навколишнього повітря.

Вартість футболок стартує з 500 доларів, придбати їх можна на сайті компанії.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка