Афіни, Париж, Мехіко і Мадрид до 2025-го планують відмовитися від дизельних авто

Четверо з найбільших міст світу мають намір відмовитися від використання дизельних автомобілів на своїх центральних вулицях до 2025 року. У такий спосіб планують боротися з забрудненням повітря, закликаючи інші мегаполіси наслідувати їх, пише Тhe Guardian.

Використання дизельного палива є основною причиною забруднення повітря в містах, оскільки двигуни виробляють не тільки шкідливий газ – двоокис азоту, але й крихітні частинки, що можуть осідати в легенях. Ці форми забруднення можуть також взаємодіяти з іншими речовинами і створювати своєрідний токсичний «коктейль». Однак у багатьох країнах використання дизпалива зростає. Одна з причин цього – боротьба зі зміною клімату, адже транспорт з дизельним двигуном спалює паливо ефективніше, в порівнянні з бензиновими ДВЗ.

«Мери міст вже виступили з відкритою заявою, що зміна клімату є однією з найбільших проблем, з якими ми стикаємося. Сьогодні ми також повинні відкрито сказати, що не терпітимемо збільшення забруднення повітря, а також проблем зі здоров'ям і смертей, які вони викликають, зокрема, для найбільш уразливих громадян», – заявила градоначальник Парижа Енн Ідальго на C40 – конференції мерів зі зміни клімату, що проходить в Мексиці цього тижня.

Керівник коаліції клімату і чистого повітря в ООН Гелена Молин Вальдес назвала викиди від дизельних транспортних засобів одним із найбільших факторів, що впливають на погіршення здоров'я і глобальне потепління. 9 з 10 чоловік у всьому світі живуть там, де забруднення довкілля перевищує межі безпеки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Мер Мехіко Мігель Анхель Мансера, зазначив, що збільшення інвестицій в громадський транспорт також допоможе очистити повітря міста, а також скоротити викиди парникових газів. А Йоргос Камініс, мер Афін, назвав своєю метою заборону всіх без винятку автомобілів в центрі грецької столиці.

Недавні дослідження показали масштаб екологічних проблем, які щорічно спричиняють близько 3 млн. передчасних смертей і мільйони захворювань, в тому числі у дітей. «Зелені» активісти з натхненням сприйняли ініціативу, заявивши, що таким чином реально можливо очистити всі міста.

«Цей сміливий крок для позбавлення від дизельних двигунів, що найбільше забруднюють навколишнє середовище. Нам потрібні більш чисті автомобілі і якомога менша їх кількість. Позбавлення від дизельного палива має важливе значення, і ми повинні також надати людям доступні альтернативи для зручного пересування», – зазначив Дженні Бейтс з міжнародної екологічної організації Friends of the Earth. Він також закликав відмовитися від дизельних автівок і мера Лондона.

Поки що не зрозуміло, чи будуть дизельні автомобілі в чотирьох містах заборонені повністю, чи обмеження торкнуться певних районів. Разом з тим, в ряді міст вже вживаються заходи, спрямовані на зменшення заторів та очищення повітря. Це так звані «зони з низьким рівнем викидів», які включають деякі обмеження трафіку.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка